Już od roku 1956 - kiedy to w budynku Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" (datowanym na rok 1910) rozpoczął działalność Brzozowski Dom Kultury - wiele się w nim dzieje.

BDK jest od lat miejscem, gdzie pod okiem wykwalifikowanych pracowników kwitnie w naszym społeczeństwie coś szalenie ważnego - kultura.

Działalność

Muzyka

Brzozowski Dom

Kultury

"PRZEBÓJ SEZONU" - Komedia nieprzewidywalna

15 MARCA godz. 18:00

BRZOZOWSKI DOM KULTURY, ul A.Krajowej 3, BRZOZÓW, 36-200

SPRZEDAŻ, REZERWACJA TELEFONICZNA: 604 936 599

CENA BILETU: 65 zł

Daniel Wielorak to uwielbiany aktor-celebryta, znany powszechnie z telewizyjnych reklam. Zarabia ogromne pieniądze, jest oczkiem w głowie pism plotkarskich, prowadzi wystawny dom. Ma piękną, efektowną żonę, bardzo przytomnego impresaria i uległą asystentkę-sekretarkę. Jego życie wydaje się bajką...do pewnego dnia, gdy przypadkowo do jego willi trafia uciekinier z pobliskiego więzienia. Niejaki Stasiek, niczym nie wyróżniający się gość, oprócz tego, że jest łudząco podobny do słynnego Daniela Wieloraka. Nie jest to żaden groźny przestępca- to tylko wielokrotny bigamista. Ale w gruncie rzeczy nieporadny życiowo pechowiec. Trafia w ręce (i nie tylko) asystentki Wieloraka- Doroty, która ulega wdziękowi Staśka i wymyśla niezwykły plan. To komedia o tym, że jednego dnia możesz być na szczycie, ale już następnego będziesz na dnie. I nawet nie spodziewasz się, że ktoś przypadkowy obok będzie spijał nektary Twojej kariery. To przedstawienie o tym , że nic nie możesz wiedzieć o swojej przyszłości. Życie wymyśla najdziwniejsze rozwiązania. Nawet się nie spodziewasz JAKIE!!!!

Obsada:

Katarzyna Jamroz, Małgorzata Potocka, Krzysztof Ibisz i Michał Milowicz.

Tad Chlodek -malarstwo

WYSTAWA OTWARTA: 10.05 - 10.06. 2017 r.  Wstęp wolny

BRZOZOWSKI DOM KULTURY, ul A.Krajowej 3, BRZOZÓW, 36-200Moje malarstwo krąży wokół ludzkiej psychiki oraz ideału fizycznego. Tworzę również rzeźby i obrazy abstrakcyjne o innej tematyce. Moje prace malarskie i rzeźbiarskie znajdują się w prywatnych kolekcjach

w Austrii, Polsce, na Węgrzech, w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Japonii, Tajlandii, na Tajwanie, w Belize, na Słowacji, w Niemczech, Francji, Szwajcarii, Hong Kongu i na Ukrainie.


WYSTAWY I WIĘKSZE POKAZY - EKSPOZYCJE

2007 - Wystawa indywidualna, Portret, Parkdaie Gallery, Ottawa, ON.

2007 - Wystawa grupowa, Human Form (Kształty Człowiecze), Parkdaie Gallery, Ottawa, ON.

2005 - Artexpo, New York, N.Y.

2000 - Wystawa grupowa, Works on Paper (Prace na Papierze), European Gallery, New York, N.Y.

1999-Wystawa indywidualna, Portret, Cafe Milano, Świnoujście, Polska

1998 - Wystawa indywidualna, Krajobraz, Cafe Milano, Świnoujście, Polska

1995 - Międzynarodowa Wystawa Sztuki: Internationa! Art '95 Jury Exhibition, New York, N.Y.

1994 - Wystawa indywidualna, Portret (tempera), Cafe Creme, Vancouver, B.C.

1994 - Wystawa indywidualna, Portret (pastele olejne), Vancouver, B.C.

1993 - Wystawa indywidualna, Portret (akryl), Vancouver, B.C.

1992-Wystawa indywidualna, Malarstwo Ceramiczne, Vancouver, B.C.

1991 - Wystawa indywidualna, Krajobraz, Obrazy morza (akryl), European Gallery, New York, N.Y. 1991 - Wystawa indywidualna, Krajobraz (akryl), Cafe Creme, Vancouver, B.C 1990-Wystawa indywidualna, Malarstwo Ceramiczne, Vancouver, B.C.

1989 - Wystawa grupowa, Dzika Przyroda (olej), Vancouver, B.C.

1987 - Wystawa indywidualna i grupowa, Galerie Artad, Montreal, P.Q.

1986 - Wystawa indywidualna (akwarela, akryl, olej), Galerie Artad, Montreal, P.Q.

1986 - Wystawa grupowa (akwarela), Montreal, P.Q.

1978 - Wystawa wzorów sztuki jubilerskiej/biżuterii: Exhibition of Jewellery Design, Nepean Sportsplex, Ottawa, ON.

1977 - Wystawa grupowa (akwarela), Ottawa, ON.

1974 - Wystawa grupowa, Martwa Natura (olej), Kraków, Polska 1973 - Wystawa grupowa, Różne Obrazy Olejne, Kraków, Polska


Tad Chlodek
20 Claire St. Apt 1004
Gatineau, QC
J8T 6E6 Canada

819.639.2777 (C)

819.827.4392

tchlodek@hotmail.com

Dyrektor Brzozowskiego Domu Kultury oraz Autor,

mają zaszczyt zaprosić na wernisaż wystawy

STANISŁAW GÓRECKI - rysunek

Galeria Na Strychu - Brzozowski Dom Kultury,

ul. Armii Krajowej 3, Brzozów

Wernisaż: 22 CZERWCA 2017 godz. 19:19
Wystawa otwarta do 21 LIPCA
Wstęp wolny


STANISŁAW GÓRECKI

Urodzony w 1948 r. w Wałbrzychu. Studia na Wydziale Grafiki w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowniach prof. W. Kunza, M.Wejmana i prof. W.Chomicza. Dyplom otrzymał w roku 1974. W latach 1974 - 1997 prowadził Zajęcia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. W latach 1992-1993 prowadził zajęcia w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Od roku 2002 prowadzi zajęcia w Instytucie Edukacji Artystycznej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. J.Grodka w Sanoku. Obecnie jest profesorem zw. na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego.


Zorganizował ponad 100 wystawach indywidualnych mn.: Kielce, Lublin, Białystok, Gdańsk, Rzeszów, Olsztyn, Przemyśl, Zamość, Kraków, Lubaczów, Jarosław, Balassagyarmat -Węgry, Berlin, Baden-Baden, Inzlingen- Niemcy, Strasbourg- Francja, Koszyce-Słowacja, Lwów, Truskawiec- Ukraina, oraz brał udział w ponad 100 wystawach zbiorowych: środowiskowych, ogólnopolskich, i międzynarodowych w kraju i zagranicą (m. innymi : Warszawa, Kraków, Gdańsk, Poznań, Lublin, Rzeszów) międzynarodowych w kraju i za granicą (m. innymi: Ankara-Turcja, Bańska Bystrzyca-Słowacja, Bazylea-Szwajcaria, Couvin-Belgia, Baden-Baden-Niemcy, Auburn - USA), Austria, Paliano-Włochy, Montedoro- Sycylia


"Od najdawniejszych czasów rysunek był przekazem informacji o naturze, a także sposobem porozumiewania się człowieka. Jest on prosty w realizacji, pozwala na szybkie wyrażanie emocji i informacji o relacjach, jakie zachodzą między człowiekiem a otoczeniem. Na przestrzeni wieków odgrywał bardzo ważną rolę w rozwoju cywilizacji i sztuki. Posługiwali się nim nie tylko artyści, ale i przedstawiciele wszystkich dziedzin nauki i zawodów. Rysunki na małych formatach pozwalały mi kontynuować pasję. Ołówek lub długopis stanowiły wystarczająco dobre narzędzie. Wypracowana umiejętność skupienia się w każdej okoliczności, dawała możliwość kontynuacji procesu twórczego. Skupiałem uwagę na poszukiwaniu formy i działaniu światła, które pozwoliło precyzować powstanie rozświetlonych przestrzeni. Inspirowało mnie wywoływanie nastroju, który sprawiał atmosferę tajemnicy. Zdaję sobie sprawę że mój sposób rysowania nie musi być jedyną metodą dochodzenia do własnej drogi twórczej."


MARIA SIUTA-GÓRECKA

Galeria Na Strychu - Brzozowski Dom Kultury,

ul. Armii Krajowej 3, Brzozów

Wernisaż: 22 CZERWCA 2017 godz. 19:19
Wystawa otwarta do 21 LIPCA
Wstęp wolny


Maria Górecka

Urodzona 2 sierpnia 1951 roku w Zagórzu. Studia artystyczne na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w pracowni profesora Antoniego Hajdeckiego w 1975 roku. W latach 1976-1995 pracowała jako nauczyciel akademicki w IWA UMCS w Lublinie, prowadząc pracownię w Zakładzie Rzeźby. W roku 1995 podjęła pracę w Instytucie Wy-chowania Plastycznego WSP w Rzeszowie. Obecnie jest profesorem w Uniwersytecie Rzeszowskim na Wydziale Sztuki.


UDZIAŁ W PONAD PIĘĆDZIESIĘCIU WYSTAWACH INDYWIDUALNYCH.

W KRAJU: Lublin, Białystok. Rzeszów, Przemyśl, Sandomierz, Dębica, Tyczyn, Przemyśl, Iwonicz, Nysa, Paczków, Dukla, Jasło, Sanok, Kielce, Kraków, Jarosław.

ZA GRANICĄ: Berlin – Niemcy, Koszyce- Słowacja, Wiedeń, Miami- Floryda, Lwów- Ukraina, Truskawiec- Ukraina


"Celem moich wszelkich poszukiwań artystycznych jest ruch, zmienność i działanie. Przyjmuję jako cel moich realizacji twórczych analizę praw natury, która tworzy porządek i jest bazą . Natura inspiruje ponieważ odkrywam w niej ulotność, zróżnicowanie, zaskoczenie, wyrafinowaną niepowtarzalną formę i związki jakie zachodzą między jej układem. Podstawy to kompozycja, dominacje, wyciszenia, relacje form, ich charakter, ciężary. Nie interesuje mnie strona literacka, przenośnia czy anegdota, chcę mówić jej formą, jej charakterem, jej wyrazem, jej bogatą zaskakującą bryłą, jej odkryciem, odbiciem i tajemnicą. Koniecznością jest zwrócenie uwagi na czynnik światła. W przestrzeni jak i na płaszczyźnie światło jest jednym z istotnych czynników: eksponuje formę, odkrywa niepowtarzalne plany, tworzy tajemnicę, nastrój, wyciszenie. Jest sprawcą kształtowania i zmienności, tworzy całą gamę refleksów, rozmaitości, syntezy aż do delikatnych wyciszeń."

Serdecznie zapraszamy na spektakl „Larum”

w reżyserii Jakuba Ciesielskiego na podstawie „Mewy” Antoniego Czechowa.


Spektakl przygotowany został przez grupę teatralną TEGES (Teatralna Ekipa Grająca Enigmatyczne Sztuki) w skład grupy wchodzą absolwenci oraz uczniowie ZSO w Brzozowie.


Spektakl opowiada o rosyjskiej inteligencji żyjącej na prowincji. Panuje nuda, zdenerwowanie drobnymi przytykami, które życie zamieniają w piekło. Finał jednoznacznie pokazuje, do czego prowadzić mogą ludzkie intrygi i brak wzajemności.


Obsada:

Irena Arkadina (Aleksandra Cecuła)

Konstanty Trieplew (Mateusz Susło)

Piotr Sorin (Michał Preisner)

Nina Zarieczna (Aleksandra Władyka)

Paulina (Gabriela Szpiech)

Masza (Amelia Malisz)

Eugeniusz Dorn (Jakub Ciesielski)

Siemion Miedwiedienko (Seweryn Kaczmarski)

Borys Trigorin (Sebastian Szczepek)

Jakub (Michał Bieda)

"SzymbART w Brzozowie”

WYSTAWA DOROBKU UCZESTNIKÓW

SYMPOZJÓW ARTYSTYCZNYCH - PEDAGOGÓW UCZELNI ARTYSTYCZNYCH

ORGANIZOWANYCH W LATACH 2011 - 2016

W SZYMBARKU K. GORLIC


Miejsce wystawy:

Galeria Na Strychu

Brzozowski Dom Kultury, ul. Armii Krajowej 3

36-200 Brzozów, woj. podkarpackie

www.facebook.com/galerianastrychu.bdk


Termin wystawy: 20.X.2017 - 28.XI.2017 rok

ZAPRASZAMY NA FINISAŻ DNIA 18.XI.2017 - GODZINA 18.18

który połączony będzie z promocją katalogu.


GŁÓWNI ORGANIZATORZY I POMYSŁODAWCY PROJEKTU „SzymbART 2011-2016”

• INSTYTUT FILOZOFII UNIWERSYTETU RZESZOWSKIEGO

• WYDZIAŁ SZTUKI UNIWERSYTETU RZESZOWSKIEGO

• MUZEUM - DWORY KARWACJANÓW I GŁADYSZÓW W GORLICACH -

Ośrodek Konferencyjno-Wystawienniczy Kasztel w Szymbarku, Oddział Muzeum w Gorlicach


Koordynatorzy logistyki projektu i zaplanowanego cyklu wystaw: Marek A. Olszyński, Marek Pokrywka, Piotr Woroniec Jr, Marek Haba


W wystawie udział biorą:

Tomasz Baran

Kamila Bednarska

Paulina Dębosz

Elżbieta Błaszyńska

Iwona Bugajska - Bigos

Jan Ferenc

Regina Główczak

Józef J. Kierski

Łukasz Konieczko

Olimpia Kościółek

Antoni Nikiel

Marlena Makiel-Hędrzak

Marta Ożóg

Marek A. Olszyński

Mirosław Pawłowski

Marcin Pecka

Katarzyna Pietrzak

Marek Pokrywka

Agnieszka Przybyła

Daniel Rogala

Stephanie Szklanny

Magdalena Skowron

Maciej Śliwiak

Alicja Sawoniuk

Marcelina Siwiec

Magdalena Uchman

Anna Zimoląg

Barbara Wziątek - Dróżdż

Piotr Woroniec jr

Szymon Wojtanowski

Piotr Wójtowicz

Joanna Zawadowicz- Mikołajczyk


tel. kontaktowy: Piotr Woroniec jr - 660 422 973

Damian Wojtowicz - 888 132 371

"KONCERT NOWOROCZNY 2018"

7 STYCZNIA 2018 r.

GODZ. 17:00 ( BRAK WOLNYCH MIEJSC!)

GODZ. 19:00 ( POZOSTAŁA NIEWIELKA ILOŚĆ BILETÓW)

Brzozowski Dom Kultury
ul. A.Krajowej 3
36-200 BRZOZÓW
tel. 13 43 419 38
CENA BILETU: 10 ZŁ
Sprzedaż biletów w sekretariacie BDK/

bezpośrednio przed koncertem

(jeżeli będą jeszcze dostępne)


W programie:

Formacja dziecięca TAMITU z solistkami:

Oliwia Brodzicka, Julia Smoleń, Julia Rymarowicz,

Katarzyna Żak, Martyna Kielar

Grupa taneczna CANTABILE

Gościnnie choreografowie i instruktorzy tańca:

Agnieszka Wójcik-Gdula, Bartosz Ruchlewicz

Aleksandra Fejdasz , Grzegorz Matuszek,

Natalia Bryś, Mateusz Susło

ORKIESTRA DĘTA FIRE BAND z solistami:

Anna Jurczak, Maciej Górski,

ks. Paweł Storek

Klaudia Graboń, Sabina Kułak

Serdecznie zapraszamy

Regulamin konkursuDzialalnosc_files/Nie%20takie%20stare_Regulamin2018_1.pdf
Karta zgłoszeniaDzialalnosc_files/KARTA_ZG_Nie%20takie%20stare.pdf

Kabaret Kopydłów zawita do Brzozowa !


Któż nie kojarzy cyklu "Spotkań z Balladą", czyli telewizyjnego programu kabaretowego emitowanego w TVP. Wśród odcinków wyemitowanych w telewizji, nie zabrakło też takich, które poświęcone zostały miejscowości Kopydłowo. Niezmiennie od lat w "Kabarecie Kopydłów" w roli Komendanta Straży występuje Leszek Benke (notabene urodzony w miejscowości Kopydłowo).


Ten sam Leszek Benke (Komendant) wraz z towarzyszącym mu Mateuszem Dewerną (policjant-ksiądz) zawitają do Brzozowa.


Termin: 19 KWIETNIA godz. 18:00

Brzozowski Dom Kultury

ul. Armii Krajowej 3

36-200 BRZOZÓW

Tel. 13 43 419 38

Rezerwacja Tel. 604 936 599

Cena biletu: 40 zł


Serdecznie zapraszamy

15-lecie Kabaretu Skeczów Męczących

Przez 15 lat na scenie Kabaret Skeczów Męczących zdążył udowodnić, że jest jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego kabaretu. To właśnie KSM wprowadził na scenę, a potem w codzienne anegdoty całą masę charakterystycznych postaci, powiedzeń i żartów. I właśnie niepowtarzalni bohaterowie ich skeczów będą motywem przewodnim spektaklu z okazji 15-lecia zespołu. Zupełnie nowe perypetie tych, dzięki którym pokochaliście Kabaret Skeczów Męczących. Najbardziej lubiane postaci w niespotykanych dotąd odsłonach. Premierowy program, pełen nowych skeczy, które już zaraz staną się absolutnymi hitami.


Pamiętasz jak to było mieć 15 lat? – taki właśnie jest program Kabaretu Skeczów Męczących – pełen entuzjazmu, lekkości i niepohamowanej radości. W połączeniu ze scenicznym doświadczeniem i niepowtarzalnym stylem KSM powstał legendarny spektakl, którego nie możesz przegapić.


Brzozowski Dom Kultury

ul. Armii Krajowej 3

36-200 BRZOZÓW

TERMIN: 13 MAJA 2018 r. GODZ. 15:30

Tel. BDK (13) 43 419 38

Rezerwacja tel. 604 936 599

CENY BILETÓW: 50 zł, 60 zł, 65 zł

Serdecznie zapraszamy


Burmistrz Brzozowa  zaprasza na:

„PIKNIK RODZINNY ” na brzozowskim Rynku

3 czerwca 2018 r. Godz. 15:00


W programie:


Zabawa z Klaunetkami - Wodzirejkami "Wrotka i Psotka"


Pokaz cyrkowy cz. I


Konkursy z nagrodami – skakanki, hula hop, rzut do tarczy, rzut na drążek, zabawy z chustą animacyjną


Pokaz cyrkowy cz. II


Koncert dla Dzieci! Waldemar Wywrocki i największe przeboje zespołu „Gabcia i Przyjaciele” – ćwierćfinalistów IX edycji programu „Mam Talent TVN” oraz uczestników Programu „Mali Giganci TVN”

Autor piosenek, założyciel zespołu "Gabcia i Przyjaciele", opiekun artystyczny młodych podkarpackich Talentów.


W trakcie imprezy gratis!

- malowanie buziek

- skręcanie balonikowych zwierzaczków

- pokazy mega - baniek mydlanychGodz. 19:30 - KINO PLENEROWE

„SHORT WAVES FESTIVAL 2018”

objazdowy konkurs polskich

filmów krótkometrażowych


Zapraszamy serdecznie :-)

Wstęp wolny

Koncert charytatywny dla Olivii”

Startujemy o godzinie 11.30

Park Jordanowski w Brzozowie


Natomiast już od godziny 10.00 odbywać się będzie rejestracja kandydatów na dawców szpiku w Szkole Podstawowej w Brzozowie

Podczas koncertu charytatywnego dla Olivii wystąpi Roksana Węgiel, zwyciężczyni The Voice Kids 2018. AGA DYK , zespół DOC. Zapraszamy na koncert i apelujemy o zgłaszanie się do bazy dawców szpiku.
„Short Waves on Tour 2018 ”

POKAZ NA BRZOZOWSKIM RYNKU

3 CZERWCA godz. 19:30

Wstęp wolny

Zapraszamy serdecznie :-)


Short Waves on Tour 2018 to objazdowy konkurs polskich filmów krótkometrażowych, do którego przystąpi pięć krajowych produkcji - w zestawie znajdują się filmy fabularne, animowane i dokumentalne, prezentowane podczas Short Waves Festival 2018 w Poznaniu.


Autorzy filmów konkursowych opowiadają intrygujące historie wyrazistych bohaterów, którzy pewnie stąpają po ziemi do czasu, gdy los niespodziewanie zmusza ich do przewartościowania swoich światopoglądów. To historie ludzi, których czeka pewna inicjacja bądź życiowa zmiana, związana m. in. z wchodzeniem w dorosłość (“Wolta”), konfrontacją miłosnych wyobrażeń z surową rzeczywistością (“Nic nowego pod słońcem”), czy też nieporadną próbą wkraczania w złoty wiek (“Fusy”). Program ukazuje wszystkie odcienie życia oraz pełną paletę emocji - smutek spowodowany niepowodzeniami przeplata się z radością z drobnych sukcesów, jednak zawsze wygrywa ciekawość życia, która dodaje odwagi do podejmowania kolejnych wyzwań.


Publiczność zgromadzona na pokazach w całej Polsce zagłosuje na wybrany tytuł, a reżyser filmu z największą liczbą głosów otrzyma nagrodę w wysokości 10 tys. zł.

Zwycięzcę poznamy 16 czerwca 2018 r. w Poznaniu podczas specjalnego wydarzenia finałowego Short Waves on Tour z udziałem autorów filmów.


KONKURS!

Wygraj weekendową wycieczkę do Poznania!

Wśród głosujących rozlosowana zostanie nagroda główna - dwa podwójne zaproszenia na atrakcyjny weekend w Poznaniu, w tym m. in. Karty Turystyczne ufundowane przez Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną, zapewniające wstęp wolny lub zniżkę do prawie 200 atrakcji turystycznych, restauracji i bezpłatną komunikację miejską, dwa noclegi w 4-gwiazdkowym hotelu oraz udział w wydarzeniu finałowym Short Waves on Tour.


Aby wziąć udział w konkursie wystarczy zagłosować na ulubiony film w programie i podać swój adres e-mail na karcie do głosowania. Zwycięzca zostanie poinformowany o nagrodzie drogą mailową do 10 czerwca.

Spotkajmy się w Poznaniu!

Program:


„Wolta” (Volte)

reż. Monika Kotecka, Karolina Poryzała / Polska 2016 / dokument / 14 min.

Zuzia od kilku lat trenuje woltyżerkę. Ze względu na wiek, jest zwieńczeniem akrobatycznej piramidy. Do czasu: w kolejnym sezonie okazuje się, że figury z jej udziałem nie mają już gracji i lekkości.


„Czarnoksiężnik z krainy U.S.” (The Wizard of U.S.)

reż. Balbina Bruszewska / Polska 2017 / animacja / 23 min.

Animowany kolaż, satyra powieści L. Franka Bauma. Tajemnicze tornado porywa Dorotkę i przenosi do niezwykłego miejsca. Podąża na spotkanie Czarnoksiężnika, który ma spełnić jej marzenia.


„Nic nowego pod słońcem” (Nothing New Under the Sun)

reż. Damian Kocur / Polska 2017 / fabuła / 25 min.

Michał pracuje przy hodowli krów. Po pracy wraca do domu, je i odpoczywa. Każdy dzień Michała wygląda dokładnie tak samo. Pewnego dnia przyjeżdża do niego poznana przez internet dziewczyna.


„Heimat”

reż. Emi Buchwald / Polska 2017 / fabuła / 24 min.

Pięcioosobowa, dziwaczna rodzina spotyka się na komisariacie w małej miejscowości. Dorosłe dzieci muszą zeznawać przeciwko mężczyźnie, który pobił ich ojca.


Fusy” (Dregs)

reż. Kordian Kądziela / Polska 2017 / fabuła / 28 min.

Beata jest telewizyjną wróżką na telefon. Codziennie doradza innym ludziom, mimo własnych niepowodzeń. Jej życie diametralnie się zmienia, gdy jej przepowiednia nieomal doprowadza do tragedii.


Łączny czas pokazu: 113 min.

Kabaret Pod Wyrwigroszem - Najnowszy program: „Tra Ta Ta Ta” Brzozowski Dom Kultury, 28.10.2018 r., godz. 16:00

REZERWACJA TELEFONICZNA: 604 936 599

Cena biletu: 55 zł


Kabaretu Pod Wyrwigroszem nie trzeba nikomu przedstawiać. Prawie 25 lat na scenie mówi samo za siebie.
Zapraszamy na premierę najnowszego programu pod tytułem "Tra Ta Ta Ta",

czyli gwarancja udanej zabawy i mnóstwo śmiechu!
Nie możesz tego przegapić!

ZADUSZKI JAZZOWE

2 LISTOPADA 2018 r. Godz. 19:00

Galeria Na Strychu - Brzozowski Dom Kultury, ul A.Krajowej 3, BRZOZÓW


Zagrają:

Jazz Pom Band

Pod kierownictwem Antoniego Rychleca

W składzie:

Mateusz Podulka - klarnet

Filip Krauz - trąbka

Krzysztof Piątek - puzon

Paweł Piotrowski - tuba

Kuba Krauz - banjo

Patryk Wojtowicz - perkusja


Brass Standard Group

Pod kierownictwem  Tadeusza Podulki

W składzie:

Tadeusz Podulka - saksofon tenorowy

Zygmunt Podulka - saksofon altowy

Sebastian Michalski -  trąbka

Stanisław Sitarz - puzon

Grzegorz Makiel - gitara

Piotr Dżuła - kontrabas

Rafał Kuźnar - piano

Piotr Rysz - perkusja


Wraz z solistami

Aleksandra Bąk

Anna Federczak

Klaudia Graboń

Kamila Niewiadomska


Goście specjalni:

Piotr Rychlec - piano

Piotr Podulka - flugelhorn


Prowadzenie koncertu : Agnieszka Wójcik - Gdula

Patronat honorowy: Józef Rzepka – Burmistrz Brzozowa


Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

VI KONKURS PIOSENKI POLSKIEJ

“Nie takie stare..(jak świat)”


KONCERT FINAŁOWY - 16 MAJA 2019 r. godz. 18:00


SALA WIDOWISKOWA BDK ul. A. Krajowej 3, Brzozów


W tej edycji usłyszymy w piosenki z repertuaru:

HANNY BANASZAK, KORY, URSZULI, CZERWONYCH GITAR


W pięknych aranżacjach, przy akompaniamencie 10 osobowego zespołu z udziałem młodych zdolnych wokalistów.


Serdecznie zapraszamy

WSTĘP WOLNY


Organizator: Brzozowski Dom Kultury

Mecenat: Burmistrz Brzozowa, Starosta Brzozowski


Zadaniem konkursu „Nie takie stare..(jak świat) ” jest rozwijanie zdolności wokalnych uczniów, którzy ukończyli szkołę podstawową, dla uczniów gimnazjum i szkół średnich. Zainteresowanie ich repertuarem polskich wokalistów i zespołów, począwszy od lat 60 do współczesnych.

Bajkowy DZIEŃ DZIECKA

Rynek w Brzozowie

2 CZERWCA 2019

START GODZ. 14:00


W programie:


  1. KONCERT PIOSENKI BAJKOWEJ


  2. REWIA BAJKOWYCH PRZEBIERAŃCÓW (COSPLAY)

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY PRZEBIERZ SIĘ ZA POSTAĆ Z BAJKI! (najciekawsze stroje nagradzamy upominkami z kufra skarbów)


  1. PRZEJAŻDŻKA KARETĄ


  2. ANIMACJE SCENEK Z BAJEK WŚRÓD PUBLICZNOŚCI Szkolny Teatr Lalki i Aktora (Turze Pole)


  3. BAJKOWE KINO PLENEROWE - PERŁY POLSKIEJ ANIMACJI


  4. ZA SIEDMIOMA GÓRAMI - BAJKI BRACI GRIMM wystawa w Muzeum Regionalnym im. A.Fastnachta  (Wystawa wypożyczona z Muzeum Lalek w Pilźnie)


  5. PLAC ZABAW: eurobungee, dmuchaniec-zjeżdżalnia, animacje zabaw, bańki mydlane

   MALOWANIE TWARZY, MALOWANIE NA TKANINIE, MALOWANIE KREDĄ


  1. WARSZTATY: LIZAKA, BRZOZOWSKIEGO GRZEBIENIA, LEŚNE


  2. KIERMASZ PYSZNOŚCI I ZABAWEK

Smakołyki przygotowane przez rady rodziców szkół podst. Gminy Brzozów oraz ciastka na patyku Katarzyny Rakoczy i wata cukrowa

FOOD TRUCK SCHABIŃSKIEGO


  1. KONCERT ORKIESTR DĘTYCH „FIRE BAND” Brzozów, OSP Dynów


Organizatorzy:

Stowarzyszenie Przestrzeń Twórcza

Grupa Dobra Myśl, brzozowscy społecznicy

Brzozowski Dom Kultury


PATRONAT HONOROWY:

Burmistrz Brzozowa, Starosta Brzozowski


Partnerzy:

Muzeum Regionalne w Brzozowie

Zespół Świetlic Środowiskowych, Nadleśnictwo w Brzozowie

Komenda Powiatowa Policji w Brzozowie

Polski Zwiazek Łowiecki, Ochotnicza Straż Pożarna w Starej Wsi

SKSiL, FIINA, PISF


PATRONAT MEDIALNY:

Brzozow24.pl, RBR.INFO.PL, Brzozowiana, Wiadomości Brzozowskie


SPONSORZY:

FIRMA DUMAS, GRAMAR-DELIKATESY CENTRUM W PRZYSIETNICY, FUNDACJA PROMOCJI I ROZWOJU BIESZCZAD, GRUPA ALTA, GRAN-PIK LIWOCZ

Galeria Na strychu zaprasza na wernisaż wystawy

PIOTR & PIOTR WORONIEC / KSZTAŁT RÓŻNICY - rzeźba/malarstwo

Połączony z koncertem jazzowym zespołu SOPHIA GRAND CLUB

Który odbędzie się dnia 18 lipca 2019 r. o godzinie 19:30

Koncert godz. 21:00


Galeria Na strychu - Brzozowski Dom Kultury, ul. A. Krajowej 3, BRZOZÓW

Wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy


WYSTAWA OTWARTA DO 31 SIERPNIA 2019 r.

PON.- PT. GODZ. 8:00-16:00 ( KONTAKT SEKRETARIAT BDK)

GODZINY POPOŁUDNIOWE I WEEKEND ( KONTAKT KASA KINA SOKÓŁ)

Więcej informacji tel. 13 43 418 38 lub 888132371


-------------------------------

Wystawa dwóch uznanych artystów związanych z miastem Brzozowem: Piotra Worońca /rzeźbiarza/ oraz Piotra Worońca jr -syna /malarza/. Wernisaż wystawy otwierał będzie obchody Dni Brzozowa 2019 r. Wydarzenie odbędzie się w „Galerii Na strychu" mieszącej się przy Brzozowskim Domu Kultury. Temat wiodący to prezentacja dorobku artystycznego z dziedziny współczesnego malarstwa i rzeźby.


-------------------------------

Sophia Grand Club to zespół, w którym świetnie funkcjonują: doświadczenie, wirtuozeria i szerokie horyzonty legendy kontrabasu Vitolda Reka z młodzieńczą werwą i nietuzinkowymi umiejętnościami kompozycyjnymi i pianistycznymi wielkiej nadziei polskiego jazzu Kuby Płużka i świetną, różnorodną grą bydgoskiego perkusisty Maxa Olszewskiego. Wszystko to okraszone znakomitymi solowymi popisami Bartłomieja Prucnala (saksofon altowy i sopranowy) i osobistymi, emocjonalnymi tekstami rapera Eskaubei, który do swojego swingującego i frazującego rapu dołożył elementy spoken word.


————————————————„Inicjatywa POKOLENIEI/II- TOŻSAMOŚĆ jest realizowana w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2018-2019” dofinansowanego ze środków  Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja Fundusz Lokalny SMK, Stowarzyszanie LGD „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszanie LGD „TRYGON- Rozwój i Innowacja, Fundacja Przestrzeń Lokalna”


Patronat:

Burmistrz Brzozowa, Galeria r_z, ZPAP Okręg Rzeszowski, Uniwersytet Rzeszowski


Artyści dziękują sponsorom:


AURA NOVA Rezydencja, Uniwersytet Ludowy Rzemiosła Artystycznego, Mankiewicz, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, PROMESA - pośrednictwo ubezpieczeniowe  Alicja Siwik, Pijalnia Czekolady M. Pelczar.


Partnerzy:

The Stylist Agnieszka Bereś, Akademia Calligraphy Cut - Poland, Stowarzyszenie Grupa Dobra Myśl, Stowarzyszenie Przestrzeń Twórcza, BDK


Patronat medialny:

TVP Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, TV Powiat Brzozowski, Brzozowiana.pl, Brzozow24.pl, Wiadomości Brzozowskie, RBR.INFO.pl, Brzozowska Gazeta Powiatowa

Helena Dzokalub Tzoka z domu Milopulos, powszechnie znana jako Eleni (ur. 27 kwietnia 1956 w Bielawie k/Wrocławia) polska piosenkarka pochodzenia greckiego.


Z muzyka zetknęła się się w dzieciństwie, gdyż pochodzi z rodziny o tradycjach artystycznych.

Jej rodzice, Perykles i Despina Milopulos są emigrantami z Grecji, osiadłymi w Polsce w latach 50. W Bielawie ukończyła podstawową i średnią szkołę muzyczną w klasie gitary. Zadebiutowała w szkolnym zespole Niezapominajki, później śpiewała w licealnym zespole Ballada. Po maturze zaczęła występować w studenckim zespole Hellen.


Po egzaminie maturalnym w 1975 roku została zaangażowana do profesjonalnego zespołu Prometheus działającego przy Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART w Sopocie. Jako solistka równolegle z występami na estradzie dokonywała nagrań radiowych i brała udział w licznych programach telewizyjnych.


W 1980 roku rozpoczęła karierę solową.


Pierwszą płytę długogrającą - "Po słonecznej stronie życia" nagrała z zespołem Prometheus w 1977 roku. w następnych latach ukazały się jej kolejne płyty długogrające: "Moja miłość" , "Buzuki disco", " Ty jak niebo, ja - jak obłok", "Lovers", "Grecja raz jeszcze", "Morze snu", "Muzyka Twoje imię ma", "Miłość jak wino", "Wakacyjny flirt" , "Moje Credo", "Nic miłości nie pokona" oraz "Kolędy Polskie". Za większość z powyższych pozycji Eleni otrzymała "Złote Płyty".


Obecnie Eleni występuje ze swoim zespołem pod kierownictwem Kostasa Dzokasa.


Aktualnie Eleni związana jest z firmą fonograficzną HELLENIC, która to wznowiła niemalże całą dyskografię Eleni na kasetach i płytach CD. Najnowsza płyta artystki pt. "Statek do Pireusu" - premiera: 31 maja 2019 - https://www.eleni.com.pl/cd-statek-do-pireusu - jest już dostępna i można ją nabyć również w wydawnictwie HELLENIC.


Bilety wstępu na koncert w cenie 65 zł/szt. do nabycia on-line:


https://www.kupbilecik.pl/imprezy/38414/Brzoz%C3%B3w/Eleni/


Stacjonarną sprzedaż prowadzi Brzozowski Dom Kultury przy ul. Armii Krajowej 3 w Brzozowie, tel. 13 434 19 38

Kabaret Nowaki - Za granicą żartu


Kabaret tworzą Adrianna Borek, Kamil Piróg i Tomasz Marciniak. Połączenie energii i kreatywności tych trzech artystów tworzy zupełnie nowatorską jakość na polskiej scenie kabaretowej. Znani z wielu produkcji telewizyjnych m.in. Paranienormalni Tonight i Kabaret na żywo, gospodarze Płockich Nocy Kabaretowych oraz Polskiej Nocy Kabaretowej, uczestnicy wszystkich największych telewizyjnych festiwali kabaretowych. Ich żywiołem są jednak występy na żywo i bezpośredni kontakt z publicznością. To tu czują się jak ryby w wodzie, bawiąc widzów w sposób nieskrępowany i spontaniczny. Z chęcią podejmują się trudnej i ryzykownej rozmowy z publicznością, co przeradza się we wspólną i niepowtarzalną zabawę.


Za granicą żartu to najnowszy program Kabaretu Nowaki, w którym publiczność zostanie zabrana w daleką rozrywkową podróż. Nowaki wznoszą kabaret w zupełnie nowy, kosmiczny wręcz wymiar. Daleko za granicą tego, co znaliście dotychczas znajdziecie zupełnie nowe skecze, premierowe postacie i śmiech jakiego jeszcze nie zaznaliście.


Bilety wstępu w cenie 70 zł/szt. do nabycia on-line:


https://kabaretowebilety.pl/brzozow-kabaret-nowaki-za-granica-zartu/wydarzenie/1126


Stacjonarną sprzedaż prowadzi Brzozowski Dom Kultury przy ul. Armii Krajowej 3 w Brzozowie, tel. 604 936 599


„JAZZ NA STRYCHU - Tadeusz Podulka i jego goście ”


Brzozowskie Warsztaty Jazzowe powstały w 1986 r., kiedy to działający przy Brzozowskim Domu Kultury Jazz Sextet brał udział w Krakowskim Festiwalu Jazzowym „Jazz Juniors”.

Nawiązane podczas festiwalu kontakty ze znakomitymi krakowskimi muzykami jazzowymi: Wojtkiem Groborzem i Jarkiem Śmietaną oraz działaczem krakowskiego Oddziału Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego – Andrzejem Kubą Florkiem zaowocowały powstaniem w Brzozowie Warsztatów Jazzowych…


Muzycy z Jazz Sextet po latach spotkają się na scenie Galerii Na Strychu,

9 października 2019 r., o godz. 20:00.

Zagrają unikalny koncert z towarzyszeniem przyjaciół - Jazzmanów BDK:


Roman Syrek - puzon

Zygmunt Podulka - saks. alt

Tadeusz Podulka - saks. tenor

Sebastian Michalski - trąbka

Filip Krauz - trąbka

Maciej Łukaszewicz - piano

Grzegorz Makiel - gitara

Roman Władyka - gitara

Witold Solarski - kontrabas

Piotr Dżuła - kontrabas

Julian Zych - git. basowa

Wojciech Szuba - perkusja

Witold Krowiak - perkusja


W trakcie koncertu zagra znany puzonista Roman Syrek, laureat Nagrody Głównej na Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „Złota Tarka” – Warszawa 1981r.). Absolwent Szkoły Muzycznej w Krośnie, później Akademii Muzycznej w Katowicach, laureat I nagrody w konkursie improwizacji jazzowej Złota Tarka w roku 1981, były członek Orkiestry Radia i Telewizji w Warszawie, Studio S-1,pod dyrekcją Andrzeja Trzaskowskiego. Grał w formacjach Jana Ptaszyna Wróblewskiego, Henryka Majewskiego - Swing Session, Old Timers. W latach osiemdziesiątych członek zespołu Brzozów Jazz Sextet. Obecnie na stałe przebywa w Australii.


Serdecznie zapraszamy

Cena biletu: 15 zł

Bilety do nabycia w sekretariacie BDK lub przed koncertem.

(Liczba miejsc ograniczona)