Już od roku 1956 - kiedy to w budynku Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" (datowanym na rok 1910) rozpoczął działalność Brzozowski Dom Kultury - wiele się w nim dzieje.

BDK jest od lat miejscem, gdzie pod okiem wykwalifikowanych pracowników kwitnie w naszym społeczeństwie coś szalenie ważnego - kultura.

Copyright © 2007  BDK All rights reserved.

Działalność

Muzyka

Brzozowski Dom

Kultury

Zygi Jazz Band

z koncertem w Ambasadzie Rzeczpospolitej Polskiej  w Sofii

Regulamin konkursuDzialalnosc_files/Regulamin%20Konkusu%20Filmowego_MO%CC%81J%20BRZOZO%CC%81W.pdf
Karta zgłoszeniaDzialalnosc_files/KARTA%20ZG%C5%81OSZENIA_MO%CC%81J%20BRZOZO%CC%81W.pdf

Źródło www.brzozow.pl

Nie takie stare-Regulamin 2016.pdfDzialalnosc_files/Nie%20takie%20stare-Regulamin%202016.pdfDzialalnosc_files/Nie%20takie%20stare-Regulamin%202016_1.pdfshapeimage_23_link_0

MARCIN DANIEC - One Man Show
BRZOZOWSKI DOM KULTURY
ul.Armii Krajowej 3, 36-200 BRZOZÓW

27 KWIETNIA 2016 r. Godz. 18:00
REZERWACJA TELEFONICZNA: 604 936 599, 13 43 419 38
CENA BILETU: 50 zł

Marcin Daniec - wszystkim znany i niezwykle popularny krakowski artysta kabaretowy, autor programu "Marzenia Marcina Dańca", zdobywca 4 Telekamer (w tym złotej Telekamery). Marcin Daniec urodził się 1 października 1957 roku. W roku 1981 został magistrem wychowania fizycznego. Trzy lata później Daniec wraz z Krzysztofem Januszem stworzył kabaret "Takich Dwóch". Ponadto współpracował regularnie z kabaretami "Pod Egidą" i "Wały Jagiellońskie". W 1994 roku Marcin Daniec postanowił występować samodzielnie i tak dzieje się do dnia dzisiejszego. Dzięki współpracy z wieloma kabaretami i instytucjami kulturalnymi oraz dzięki występom w wielu programach telewizyjnych, Marcin Daniec zdobył sobie dużą popularność.

Serdecznie zapraszamy!

Dyrektor Brzozowskiego Domu Kultury ma zaszczyt zaprosić na koncert

Jazz Band Ball Orchestra

+ Bardzo Dobra Kapela

15 kwietnia 2016 r., godz. 19:00

Miejsce: Galeria Na Strychu - Brzozowski Dom Kultury

Wstęp wolny!


Zespół stworzony przez grupę studentów Wyższej Szkoły Muzycznej w Krakowie po pierwszych swoich sukcesach w Polsce (między innymi zwycięstwo w pierwszym konkursie Jazz nad Odrą) rozpoczął trasy w krajach ościennych. Od końca lat 60-tych trwa do dziś eksportowa działalność w Niemczech i innych krajach Europy Zachodniej. Zespół jest tam bardziej znany niż w swoim własnym kraju.

W końcu lat 70-tych JBBO rozpoczął następny etap swojej historii. Punktem zaczepienia stał się największy w świecie (około 1000 na każdym) festiwal jazzu tradycyjnego Sacramento Jazz Jubilee. Zespół szybko stał się ulubieńcem publiczności, a grupa najbardziej zagorzałych fanów założyła Fan Club JBBO. 25 lecie działalności fetowała między innymi 80 osobowa grupa fanów amerykanskich, którzy specjalnie na tę okazję przylecieli do Polski.

JBBO trudno jest zaszufladkować, co jest ulubionym zajęciem co poniektórych krytyków. Już od dawna jest poza kategorią banjo i tuby, a mimo to na jego koncertach pojawiają się tradycyjni puryci. Z drugiej strony niektórzy dowcipnisie rozszyfrowują skrót JBBO jako Jazz Be Bop Orchestra

...Armstrongowska tradycja, to fundament, na którym zbudowana jest muzyczna machina JBBO. Jazz Band Ball Orchestra to Satchmowski tradycjonalizm, Lunefordowsko - Goodmenowsko - Elingtonowski Swing, szczypta Boogie, Latynowska furia echo Rhytm & Bluesa, wszystko to wymieszane, uzupełnione showem i twórczą parodią. Taka jest najkrótsza definicja muzyki JBBO, którą fani ze Wschodu i Zachodu oklaskują już piatą dekadę.


SHORT WAVES FESTIVAL – KRAJOWA SIÓDEMKA 2016

GRAND PRIX TOUR

KINO SOKÓŁ W BRZOZOWIE 29-30 KWIETNIA

Krajowa Siódemka, czyli Droga Krajowa numer 7, przecina całą Polskę, spinając ze sobą Bałtyk i Tatry, po drodze zahaczając o Kraków, Warszawę i Gdańsk. Short Waves Festival zabierze Was na wyprawę przez malowniczą krainę polskiego krótkiego metrażu, pełną emocji, doznań estetycznych i wrażeń wizualnych. W planie podróży siedem przystanków, czyli najlepszych i najciekawszych krótkich filmów ostatniego roku, starannie wybranych przez kuratorkę sekcji Kaję Klimek.


Krajowa Siódemka to nowy, ogólnopolski konkurs filmowy, odbywający się w ramach ósmej edycji Short Waves Festival. Filmowa trasa konkursowa potrwa od 1 marca do 30 kwietnia. Festiwalowa publiczność wybierze w głosowaniu najlepszy krótki metraż, którego reżyser otrzyma nagrodę w wysokości 7 tys. złotych.

Wszystko w Waszych rękach!

Galeria -   JAZZ NA STRYCHUAlbumy/strony/JAZZ_NA_STRYCHU.htmlAlbumy/strony/JAZZ_NA_STRYCHU.htmlshapeimage_25_link_0

Dyrektor Brzozowskiego Domu Kultury oraz Autor mają zaszczyt zaprosić na wernisaż wystawy malarstwa

Tadeusza Masłyka.

22.04.2016 r. godz. 18:00

Galeria “Na Strychu”

Brzozowski Dom Kultury,

ul. Armii Krajowej 3, Brzozów

WYSTAWA OTWARTA 22.04-06.05. 2016 r. Wstęp wolny

KACZUCHA 2016

13-go, piątek okazał się bardzo szczęśliwą datą dla Zespołu tanecznego "Tamitu" z Brzozowskiego Domu Kultury, który w tym dniu uczestniczył w organizowanym już po raz XXVIII Przeglądzie Dziecięcych Zespołów Tanecznych "Kaczucha 2016".

Jak co roku młodych tancerzy przyjęły gościnne mury RCKP w Krośnie. W taneczne szranki stanęło 63 zespoły i prawie 1200 utalentowanych dzieciaków z całej Polski południowo-wschodniej, od Ustrzyk Górnych po Kielce i Sandomierz.

Na przestronnej scenie sali widowiskowej RCKP było kolorowo, muzycznie, rytmicznie, głośno i bardzo wesoło. Rywalizacji zespołów towarzyszyła atmosfera wspólnej zabawy, wzajemnego dopingu i życzliwej pomocy. Wśród barwnych strojów i ciekawych scenografii zespoły prezentowały bardzo różnorodne i trudne choreografie do tematu przewodniego tegorocznej edycji przeglądu, którym był "Kaczucha na wakacjach".

35-cio osobowy zespół "Tamitu" ze swoją prezentacją wpisał się doskonale w tematykę przeglądu, ponieważ opowiedział tańcem historię jednej małej żeglarskiej wyprawy, pełnej przygód, dobrych duszków i miłych korsarek. 

Wykonanie choreografii spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno widowni koncertu jak i jury konkursowego.

W końcowej klasyfikacji Zespół "Tamitu" został nagrodzony Srebrną Kaczuchą i uplasował się na doskonałym II miejscu.

Wyjątkowy charakter tegorocznej edycji Kaczuchy zawdzięczamy także faktowi, że nagrodzony również Zespół Kleksy II z RCKP został przygotowany przez Olę Fejdasz- tancerkę brzozowskiego Zespołu Cantabile, obecnie instruktorkę w RCKP w Krośnie. Ola gratulujemy! Jesteśmy dumni! Brzozów górą!

Opiekun zespołu "Tamitu" dziękuje bardzo Dyrektorowi BDK Panu Sebastianowi Michalskiemu za sfinansowanie wyjazdu tancerek na przegląd oraz za życzliwość i pomoc. Szczególne podziękowania należą się przede wszystkim rodzicom tancerek bez pomocy których cały wyjazd nie mógłby się powieść.... a dlaczego, to najlepiej wiedzą mamy uwijające się za kulisami, które w 20 sekund z marynarzy musiały zrobić dobre duszki! Dziękuję bardzo i proszę o jeszcze.

Dokumentację fotograficzną sukcesu zawdzięczamy Portalowi RY-SA. pl, dziękujemy bardzo.


Tekst: Agnieszka Wójcik Gdula

Foto: Ryszard Samiec

XXII OGÓLNOPOLSKIE KONFRONTACJE ZESPOŁÓW TANECZNYCH MAŁOGOSZCZ 2016

23 kwietnia 2016 r.

Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne Małogoszcz 2016r. - debiut i sukces zespołów Brzozowskiego Domu Kultury "Tamitu" i "Cantabile".

23 kwietnia w Małogoszczu położonym kilkadziesiąt kilometrów od Kielc odbyła się cykliczna impreza taneczna

o długoletniej tradycji oraz ogromnej renomie - XXII Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne.

W tegorocznej edycji na parkiecie hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Małogoszczu zadebiutowały tancerki i tancerz zespołów działających przy BDK.

Był to bardzo udany debiut, ponieważ obydwie prezentacje choreograficzne zostały przez jury konkursowe nagrodzone wyróżnieniami.

Zespól "Tamitu" wystartował w kategorii "Inne formy do lat 11" z układem pt. "Wyprawa". 32 tancerki, z których najmłodsza miała zaledwie 5 lat, wytańczyły opowieść o podróży statkiem, spotkaniu ślicznych elfów i miłych piratek. Choreografia o przyjaźni, wzajemnej pomocy i współpracy spotkała się z uznaniem jury w składzie: Piotr Galiński, Katarzyna Bryłka oraz Robert Śliżewski, którzy przyznali młodym tancerkom wyróżnienie.

Również druga prezentacja, starszych koleżanek i kolegi z zespołu "Cantabile" pt."Drimin", którzy startowali w kategorii "Show dance powyżej 15 lat"( A.Antoń, N.Bryś, A.Wilusz, K.Domaradzka i M.Dudycz), zyskała uznanie jury i oni również mogli cieszyć się pucharem i nagrodą za zdobyte wyróżnienie.

"Pierwsze koty za płoty"... jak na debiut na tak poważnej imprezie, gdzie startowało 88 doskonałych zespołów z całej Polski, efekty są bardziej niż zadowalające i bardzo dobrze rokują na przyszłość.

Gratuluję wszystkim moim podopiecznym i jednocześnie chcę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu zespołów.

Rodzicom dzieci, którzy wspierali przygotowania, towarzyszyli w wyjeździe oraz pomagali w przygotowaniu prezentacji scenicznej. Dyrektorowi BDK, Panu Sebastianowi Michalskiemu za sfinansowanie strojów i wyjazdu dzieciaków do Małogoszcza. Panu Michałowi Florkowi za wykonanie scenografii i Damianowi Wojtowiczowi za dokumentowanie tych ważnych dla nas wszystkich chwil oraz wszystkim tym, którzy wsparli nasze działania.

Poniżej fotoreportaż z Małogoszcza.

Agnieszka Wójcik Gdula


 

klikDzialalnosc_files/KARTA%20ZGLOSZENIA_MOJ%20BRZOZOW_2.pdf

REGULAMIN

KARTA ZGŁOSZENIA

Możliwość zwiedzania wystawy w dniach:

1- 20  CZERWCA1 2016 r.

Pon. – pt. w godz. 9:00-16:00

kontakt: sekreteriat BDK tel. 13 4341938 wew. 21

Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne KONCERT NA RYNKU został ODWOŁANY!

Możliwość zwiedzania wystawy do końca sierpnia.


Koncert jazzowy w Brzozowskim Domu Kultury

tribute to Henryk Majewski

W tym roku przypada 80-ta rocznica urodzin Henryka Majewskiego, wybitnego trębacza, lidera m. in. takich zespołów jak: Old Timers, Swing Session czy Big-Band Stodoła. Majewski był również wieloletnim prezesem Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego, działaczem STOART, dyrektorem festiwali m. in. Jazz Jamboree, a także pedagogiem, współtwórcą wydziału jazzu i wicedyrektorem w Z.P.S.M. im. F. Chopina przy ul. Bednarskiej w Warszawie. Studium Jazzu powstałe przy tej szkole nosi jego imię. Kierował również warsztatami jazzowymi m. in w Chodzieży i w Puławach.

 

Ta rocznica zainspirowała jego syna Roberta do nagrania płyty „TRIBUTE TO HENRYK MAJEWSKI”. Projekt  ten po części nawiązuje do albumu Henryk i Robert Majewski Sextet „Continuation”, wydanego w 1987 r. przez Polskie Nagrania w serii Polish Jazz vol.70. Niektóre utwory z tego albumu (kompozycje Henryka i Roberta Majewskich) zostały tu nagrane w nowych opracowaniach R. Majewskiego.


Skład zespołu to konstelacja gwiazd polskiego jazzu. Nie jest on przypadkowy, bowiem wybitny pianista Andrzej Jagodziński (wieloletni członek Old Timers i Swing Session) i Czesław „Mały” Bartkowski nestor polskiej perkusji, brali udział w nagraniu płyty „Continuation” prawie 30 lat temu. Adam Cegielski (znakomity kontrabasista tria Jagodzińskiego) kontynuuje pracę Henryka Majewskiego jako wicedyrektor Z.P.S.M. im. F. Chopina przy ul. Bednarskiej w Warszawie. Z legendą polskiego jazzu, Janem Ptaszynem Wróblewskim Majewski pracował przez lata w wielu jego projektach takich jak „Made in Poland”, S.O.S., Piosenki H. Warsa itd. Henryk Miśkiewicz, gwiazda polskiego saksofonu, od czasów Big-bandu Stodoła przez Swing Session i różne inne formacje towarzyszył H. Majewskiemu w jego muzycznej drodze.


Sam Henryk Majewski, współpracę z tymi właśnie muzykami, cenił sobie szczególnie. Ten gwiazdorski skład uzupełniają jego synowie, Robert Majewski czołowy polski trębacz, laureat Fryderyka 2012 za najlepszy album jazzowy „My One And Only Love” oraz znakomity pianista Wojciech Majewski, z równą swobodą poruszający się w jazzie, jak i w klasyce.


  Hołd złożony Henrykowi Majewskiemu przez takich przyjaciół, gwarantuje jazzfanom  dużą dawkę muzycznych emocji.

 Robert Majewski - flugelhorn, trąbka

     Jan “Ptaszyn” Wróblewski - saksofon tenorowy

     Henryk Miśkiewicz - saksofon altowy

     Andrzej Jagodziński - fortepian, Yamaha Gran Touch Piano

     Czesław “Mały” Bartkowski - perkusja

     Adam Cegielski - kontrabas


Informacja rezerwacja biletów

Tel. 604 936 599

"PRZEBÓJ SEZONU" - Komedia nieprzewidywalna

15 MARCA godz. 18:00

BRZOZOWSKI DOM KULTURY, ul A.Krajowej 3, BRZOZÓW, 36-200

SPRZEDAŻ, REZERWACJA TELEFONICZNA: 604 936 599

CENA BILETU: 65 zł

Daniel Wielorak to uwielbiany aktor-celebryta, znany powszechnie z telewizyjnych reklam. Zarabia ogromne pieniądze, jest oczkiem w głowie pism plotkarskich, prowadzi wystawny dom. Ma piękną, efektowną żonę, bardzo przytomnego impresaria i uległą asystentkę-sekretarkę. Jego życie wydaje się bajką...do pewnego dnia, gdy przypadkowo do jego willi trafia uciekinier z pobliskiego więzienia. Niejaki Stasiek, niczym nie wyróżniający się gość, oprócz tego, że jest łudząco podobny do słynnego Daniela Wieloraka. Nie jest to żaden groźny przestępca- to tylko wielokrotny bigamista. Ale w gruncie rzeczy nieporadny życiowo pechowiec. Trafia w ręce (i nie tylko) asystentki Wieloraka- Doroty, która ulega wdziękowi Staśka i wymyśla niezwykły plan. To komedia o tym, że jednego dnia możesz być na szczycie, ale już następnego będziesz na dnie. I nawet nie spodziewasz się, że ktoś przypadkowy obok będzie spijał nektary Twojej kariery. To przedstawienie o tym , że nic nie możesz wiedzieć o swojej przyszłości. Życie wymyśla najdziwniejsze rozwiązania. Nawet się nie spodziewasz JAKIE!!!!

Obsada:

Katarzyna Jamroz, Małgorzata Potocka, Krzysztof Ibisz i Michał Milowicz.

Tad Chlodek -malarstwo

WYSTAWA OTWARTA: 10.05 - 10.06. 2017 r.  Wstęp wolny

BRZOZOWSKI DOM KULTURY, ul A.Krajowej 3, BRZOZÓW, 36-200Moje malarstwo krąży wokół ludzkiej psychiki oraz ideału fizycznego. Tworzę również rzeźby i obrazy abstrakcyjne o innej tematyce. Moje prace malarskie i rzeźbiarskie znajdują się w prywatnych kolekcjach

w Austrii, Polsce, na Węgrzech, w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Japonii, Tajlandii, na Tajwanie, w Belize, na Słowacji, w Niemczech, Francji, Szwajcarii, Hong Kongu i na Ukrainie.


WYSTAWY I WIĘKSZE POKAZY - EKSPOZYCJE

2007 - Wystawa indywidualna, Portret, Parkdaie Gallery, Ottawa, ON.

2007 - Wystawa grupowa, Human Form (Kształty Człowiecze), Parkdaie Gallery, Ottawa, ON.

2005 - Artexpo, New York, N.Y.

2000 - Wystawa grupowa, Works on Paper (Prace na Papierze), European Gallery, New York, N.Y.

1999-Wystawa indywidualna, Portret, Cafe Milano, Świnoujście, Polska

1998 - Wystawa indywidualna, Krajobraz, Cafe Milano, Świnoujście, Polska

1995 - Międzynarodowa Wystawa Sztuki: Internationa! Art '95 Jury Exhibition, New York, N.Y.

1994 - Wystawa indywidualna, Portret (tempera), Cafe Creme, Vancouver, B.C.

1994 - Wystawa indywidualna, Portret (pastele olejne), Vancouver, B.C.

1993 - Wystawa indywidualna, Portret (akryl), Vancouver, B.C.

1992-Wystawa indywidualna, Malarstwo Ceramiczne, Vancouver, B.C.

1991 - Wystawa indywidualna, Krajobraz, Obrazy morza (akryl), European Gallery, New York, N.Y. 1991 - Wystawa indywidualna, Krajobraz (akryl), Cafe Creme, Vancouver, B.C 1990-Wystawa indywidualna, Malarstwo Ceramiczne, Vancouver, B.C.

1989 - Wystawa grupowa, Dzika Przyroda (olej), Vancouver, B.C.

1987 - Wystawa indywidualna i grupowa, Galerie Artad, Montreal, P.Q.

1986 - Wystawa indywidualna (akwarela, akryl, olej), Galerie Artad, Montreal, P.Q.

1986 - Wystawa grupowa (akwarela), Montreal, P.Q.

1978 - Wystawa wzorów sztuki jubilerskiej/biżuterii: Exhibition of Jewellery Design, Nepean Sportsplex, Ottawa, ON.

1977 - Wystawa grupowa (akwarela), Ottawa, ON.

1974 - Wystawa grupowa, Martwa Natura (olej), Kraków, Polska 1973 - Wystawa grupowa, Różne Obrazy Olejne, Kraków, Polska


Tad Chlodek
20 Claire St. Apt 1004
Gatineau, QC
J8T 6E6 Canada

819.639.2777 (C)

819.827.4392

tchlodek@hotmail.com

Dyrektor Brzozowskiego Domu Kultury oraz Autor,

mają zaszczyt zaprosić na wernisaż wystawy

STANISŁAW GÓRECKI - rysunek

Galeria Na Strychu - Brzozowski Dom Kultury,

ul. Armii Krajowej 3, Brzozów

Wernisaż: 22 CZERWCA 2017 godz. 19:19
Wystawa otwarta do 21 LIPCA
Wstęp wolny


STANISŁAW GÓRECKI

Urodzony w 1948 r. w Wałbrzychu. Studia na Wydziale Grafiki w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowniach prof. W. Kunza, M.Wejmana i prof. W.Chomicza. Dyplom otrzymał w roku 1974. W latach 1974 - 1997 prowadził Zajęcia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. W latach 1992-1993 prowadził zajęcia w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Od roku 2002 prowadzi zajęcia w Instytucie Edukacji Artystycznej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. J.Grodka w Sanoku. Obecnie jest profesorem zw. na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego.


Zorganizował ponad 100 wystawach indywidualnych mn.: Kielce, Lublin, Białystok, Gdańsk, Rzeszów, Olsztyn, Przemyśl, Zamość, Kraków, Lubaczów, Jarosław, Balassagyarmat -Węgry, Berlin, Baden-Baden, Inzlingen- Niemcy, Strasbourg- Francja, Koszyce-Słowacja, Lwów, Truskawiec- Ukraina, oraz brał udział w ponad 100 wystawach zbiorowych: środowiskowych, ogólnopolskich, i międzynarodowych w kraju i zagranicą (m. innymi : Warszawa, Kraków, Gdańsk, Poznań, Lublin, Rzeszów) międzynarodowych w kraju i za granicą (m. innymi: Ankara-Turcja, Bańska Bystrzyca-Słowacja, Bazylea-Szwajcaria, Couvin-Belgia, Baden-Baden-Niemcy, Auburn - USA), Austria, Paliano-Włochy, Montedoro- Sycylia


"Od najdawniejszych czasów rysunek był przekazem informacji o naturze, a także sposobem porozumiewania się człowieka. Jest on prosty w realizacji, pozwala na szybkie wyrażanie emocji i informacji o relacjach, jakie zachodzą między człowiekiem a otoczeniem. Na przestrzeni wieków odgrywał bardzo ważną rolę w rozwoju cywilizacji i sztuki. Posługiwali się nim nie tylko artyści, ale i przedstawiciele wszystkich dziedzin nauki i zawodów. Rysunki na małych formatach pozwalały mi kontynuować pasję. Ołówek lub długopis stanowiły wystarczająco dobre narzędzie. Wypracowana umiejętność skupienia się w każdej okoliczności, dawała możliwość kontynuacji procesu twórczego. Skupiałem uwagę na poszukiwaniu formy i działaniu światła, które pozwoliło precyzować powstanie rozświetlonych przestrzeni. Inspirowało mnie wywoływanie nastroju, który sprawiał atmosferę tajemnicy. Zdaję sobie sprawę że mój sposób rysowania nie musi być jedyną metodą dochodzenia do własnej drogi twórczej."


MARIA SIUTA-GÓRECKA

Galeria Na Strychu - Brzozowski Dom Kultury,

ul. Armii Krajowej 3, Brzozów

Wernisaż: 22 CZERWCA 2017 godz. 19:19
Wystawa otwarta do 21 LIPCA
Wstęp wolny


Maria Górecka

Urodzona 2 sierpnia 1951 roku w Zagórzu. Studia artystyczne na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w pracowni profesora Antoniego Hajdeckiego w 1975 roku. W latach 1976-1995 pracowała jako nauczyciel akademicki w IWA UMCS w Lublinie, prowadząc pracownię w Zakładzie Rzeźby. W roku 1995 podjęła pracę w Instytucie Wy-chowania Plastycznego WSP w Rzeszowie. Obecnie jest profesorem w Uniwersytecie Rzeszowskim na Wydziale Sztuki.


UDZIAŁ W PONAD PIĘĆDZIESIĘCIU WYSTAWACH INDYWIDUALNYCH.

W KRAJU: Lublin, Białystok. Rzeszów, Przemyśl, Sandomierz, Dębica, Tyczyn, Przemyśl, Iwonicz, Nysa, Paczków, Dukla, Jasło, Sanok, Kielce, Kraków, Jarosław.

ZA GRANICĄ: Berlin – Niemcy, Koszyce- Słowacja, Wiedeń, Miami- Floryda, Lwów- Ukraina, Truskawiec- Ukraina


"Celem moich wszelkich poszukiwań artystycznych jest ruch, zmienność i działanie. Przyjmuję jako cel moich realizacji twórczych analizę praw natury, która tworzy porządek i jest bazą . Natura inspiruje ponieważ odkrywam w niej ulotność, zróżnicowanie, zaskoczenie, wyrafinowaną niepowtarzalną formę i związki jakie zachodzą między jej układem. Podstawy to kompozycja, dominacje, wyciszenia, relacje form, ich charakter, ciężary. Nie interesuje mnie strona literacka, przenośnia czy anegdota, chcę mówić jej formą, jej charakterem, jej wyrazem, jej bogatą zaskakującą bryłą, jej odkryciem, odbiciem i tajemnicą. Koniecznością jest zwrócenie uwagi na czynnik światła. W przestrzeni jak i na płaszczyźnie światło jest jednym z istotnych czynników: eksponuje formę, odkrywa niepowtarzalne plany, tworzy tajemnicę, nastrój, wyciszenie. Jest sprawcą kształtowania i zmienności, tworzy całą gamę refleksów, rozmaitości, syntezy aż do delikatnych wyciszeń."

Serdecznie zapraszamy na spektakl „Larum”

w reżyserii Jakuba Ciesielskiego na podstawie „Mewy” Antoniego Czechowa.


Spektakl przygotowany został przez grupę teatralną TEGES (Teatralna Ekipa Grająca Enigmatyczne Sztuki) w skład grupy wchodzą absolwenci oraz uczniowie ZSO w Brzozowie.


Spektakl opowiada o rosyjskiej inteligencji żyjącej na prowincji. Panuje nuda, zdenerwowanie drobnymi przytykami, które życie zamieniają w piekło. Finał jednoznacznie pokazuje, do czego prowadzić mogą ludzkie intrygi i brak wzajemności.


Obsada:

Irena Arkadina (Aleksandra Cecuła)

Konstanty Trieplew (Mateusz Susło)

Piotr Sorin (Michał Preisner)

Nina Zarieczna (Aleksandra Władyka)

Paulina (Gabriela Szpiech)

Masza (Amelia Malisz)

Eugeniusz Dorn (Jakub Ciesielski)

Siemion Miedwiedienko (Seweryn Kaczmarski)

Borys Trigorin (Sebastian Szczepek)

Jakub (Michał Bieda)

"SzymbART w Brzozowie”

WYSTAWA DOROBKU UCZESTNIKÓW

SYMPOZJÓW ARTYSTYCZNYCH - PEDAGOGÓW UCZELNI ARTYSTYCZNYCH

ORGANIZOWANYCH W LATACH 2011 - 2016

W SZYMBARKU K. GORLIC


Miejsce wystawy:

Galeria Na Strychu

Brzozowski Dom Kultury, ul. Armii Krajowej 3

36-200 Brzozów, woj. podkarpackie

www.facebook.com/galerianastrychu.bdk


Termin wystawy: 20.X.2017 - 28.XI.2017 rok

ZAPRASZAMY NA FINISAŻ DNIA 18.XI.2017 - GODZINA 18.18

który połączony będzie z promocją katalogu.


GŁÓWNI ORGANIZATORZY I POMYSŁODAWCY PROJEKTU „SzymbART 2011-2016”

• INSTYTUT FILOZOFII UNIWERSYTETU RZESZOWSKIEGO

• WYDZIAŁ SZTUKI UNIWERSYTETU RZESZOWSKIEGO

• MUZEUM - DWORY KARWACJANÓW I GŁADYSZÓW W GORLICACH -

Ośrodek Konferencyjno-Wystawienniczy Kasztel w Szymbarku, Oddział Muzeum w Gorlicach


Koordynatorzy logistyki projektu i zaplanowanego cyklu wystaw: Marek A. Olszyński, Marek Pokrywka, Piotr Woroniec Jr, Marek Haba


W wystawie udział biorą:

Tomasz Baran

Kamila Bednarska

Paulina Dębosz

Elżbieta Błaszyńska

Iwona Bugajska - Bigos

Jan Ferenc

Regina Główczak

Józef J. Kierski

Łukasz Konieczko

Olimpia Kościółek

Antoni Nikiel

Marlena Makiel-Hędrzak

Marta Ożóg

Marek A. Olszyński

Mirosław Pawłowski

Marcin Pecka

Katarzyna Pietrzak

Marek Pokrywka

Agnieszka Przybyła

Daniel Rogala

Stephanie Szklanny

Magdalena Skowron

Maciej Śliwiak

Alicja Sawoniuk

Marcelina Siwiec

Magdalena Uchman

Anna Zimoląg

Barbara Wziątek - Dróżdż

Piotr Woroniec jr

Szymon Wojtanowski

Piotr Wójtowicz

Joanna Zawadowicz- Mikołajczyk


tel. kontaktowy: Piotr Woroniec jr - 660 422 973

Damian Wojtowicz - 888 132 371

"KONCERT NOWOROCZNY 2018"

7 STYCZNIA 2018 r.

GODZ. 17:00 ( BRAK WOLNYCH MIEJSC!)

GODZ. 19:00 ( POZOSTAŁA NIEWIELKA ILOŚĆ BILETÓW)

Brzozowski Dom Kultury
ul. A.Krajowej 3
36-200 BRZOZÓW
tel. 13 43 419 38
CENA BILETU: 10 ZŁ
Sprzedaż biletów w sekretariacie BDK/

bezpośrednio przed koncertem

(jeżeli będą jeszcze dostępne)


W programie:

Formacja dziecięca TAMITU z solistkami:

Oliwia Brodzicka, Julia Smoleń, Julia Rymarowicz,

Katarzyna Żak, Martyna Kielar

Grupa taneczna CANTABILE

Gościnnie choreografowie i instruktorzy tańca:

Agnieszka Wójcik-Gdula, Bartosz Ruchlewicz

Aleksandra Fejdasz , Grzegorz Matuszek,

Natalia Bryś, Mateusz Susło

ORKIESTRA DĘTA FIRE BAND z solistami:

Anna Jurczak, Maciej Górski,

ks. Paweł Storek

Klaudia Graboń, Sabina Kułak

Serdecznie zapraszamy